Sanat Galerileri Şu anda kapalı

Depo İstanbul

(0 Yorum)
4
Görüntülenme - 1019 Yorum Yap

Hakkımızda

Depo İstanbul

Depo, İstanbul şehir merkezinde yer alan bir kültür sanat merkezi ve tartışma alanı. Tarihsel ve güncel sosyal meseleleri ele alan pratikler üzerine yoğunlaşan Depo’da sergilerin yanı sıra gösterimler, paneller, atölye çalışmaları ve konuşmalar düzenleniyor ve Red Thread adlı bir e-dergi yayınlanıyor. Depo, siyasi ve sosyal içerikli projelerin gerçekleştirildiği bir merkez olmayı ve düzenlediği etkinliklerle, kültür sanat alanında faaliyet gösteren kişilere, akademisyenlere, araştırmacılara ve geniş izleyici kitlesine fikir ve deneyim alışverişinde bulunmak, işbirliği yapmak için bir platform sunmayı hedefliyor.

Depo, İstanbul’un Tophane semtinde dört katlı eski bir bina olan Tütün Deposu’nda faaliyet gösteriyor. 1950’lere kadar tütün deposu olarak kullanılan bina, 2005 yılında gerçekleşen 9. Uluslararası İstanbul Bienali’nden itibaren zaman zaman sergi ve proje alanı olarak kullanılmaya başlandı. 2008 yılında binanın özelliklerine müdahale etmeden yapılan yenileme çalışmasının ardından Haziran ayında Depo ekibi burada çalışmaya başladı ve Depo’nun ilk sergisi 2009 Ocak ayında açıldı. Tütün Deposu’nun hemen yanında yer alan ek bina 2009 yılında yapılan yenileme çalışmalarının ardından film gösterimleri, mahalleden çocuklarla yapılan atölye çalışmaları ve çeşitli sergilere ev sahipliği yaptı, 2012 Şubat ayından itibaren de bağımsız radyo istasyonu Açık Radyo’nun merkezi oldu.

Depo, kâr amacı gütmeyen bir kültürel kurum olan Anadolu Kültür girişimiyle kuruldu. Anadolu Kültür gerçekleştirdiği projelerle, yerel inisiyatifleri desteklemeyi, kültürel çeşitliliği ve kültürel hakları vurgulamayı, bölgelerarası ve uluslararası işbirliklerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Depo, erişilebilir ve esnek yapısıyla, İstanbul kültür sanat ortamındaki, ticari olmayan, eleştirel seslere açık, bağımsız bir mekân ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor.

Etiketler

Galeriler

Yorumlar - 0

Yorum Yap ve Değerlendir

Yorum yapabilmeniz için oturum açmanız gerekmektedir.
Giriş Yap veya Kayıt Ol

Çalışma Saatleri :

Şu anda açık
  • Pazartesi 06:00 - 22:00
  • Salı 06:00 - 22:00
  • Çarşamba 06:00 - 22:00
  • Perşembe 06:00 - 22:00
  • Cuma 06:00 - 22:00
  • Cumartesi 06:00 - 22:00
  • Pazar 06:00 - 22:00

Bu senin işletmen mi?

Bilgilerinin güncel olmasını sağla. Lütfen yeni müşteri bulmak için ücretsiz araçlarımızı kullan. SAHİPLEN